A sorozat első részét a hozzá tartozó hanganyaggal már három és fél hónappal ezelőtt közzé tettem, így itt az ideje, hogy továbblépjünk!
Éva kérésének is eleget téve ma a következő öt kötettel kedveskedek az elszántabb nyelvtanulóknak. Sajnos nem vagyok birtokában az ezekhez tartozó hangfelvételeknek, de szívesen fogadom azokat bárkitől, aki meg szeretné osztani őket a többi törökül tanulóval. Apropó, vagytok még? Csinálgatjátok a nyelvvizsga feladatokat vagy feleslegesen fárasztom itt magam a gépeléssel? 🙂
Türkçe öğreniyoruz 2
Ez a könyv 100%-osan török nyelvű, tele párbeszédekkel, az aktuális nyelvtant bemutató példamondatokkal és rövid feladatokkal. Ezek többek közt taglalják a feltételes módot, a határozatlan múlt időt, a visszaható igéket és a függő beszédet. Nem mellesleg az illusztrációk is elég viccesre sikeredtek, alapvetően jó kis könyv ez, sokat lehet belőle tanulni, még a haladóknak is.
Ha rákattintotok a fenti linkre, akkor előnézetben tudtok egy pillantást vetni a könyv első pár oldalán helyett kapott részletes tartalomjegyzékre is.
Türkçe öğreniyoruz 3
A harmadik kötet már bonyolultabb nyelvtani szerkezeteket is boncolgat, átveszi az összetett igeidőket, a tárgyesetet és megtanít minket arra, hogy hogyan kell az igékből főneveket gyártani. A párbeszédek és elbeszélések már szinte kínosan hosszúak, de azért érdekesek, mert többek között bemutatnak törökországi szokásokat és látványosságokat is.
Haladóknak is ajánlom ezt a könyvet gyakorlásként, hiszen versek is vannak benne, és a feladatok sem olyan könnyűek.
A negyedik kötet három részre van osztva, melyeket egyenként tudtok letölteni:
Türkce öğreniyoruz 4 – 1. rész
Türkce öğreniyoruz 4 – 2. rész
Türkce öğreniyoruz 4 – 3. rész
A lapok kétoldalanként vannak beszkennelve. Így az Adobe olvasóval való megnyitás után be kell állítanotok a menüsávban található „nézet” gombnál, hogy a program az óramutató járásával ellentétes módon (90 fokosan) elforgassa a lapokat.
Ez egy viszonylag új, 1993-as kiadású könyv, 2-4 oldalas szájbarágós leírásokkal, hosszú párbeszédekkel és versekkel. A témák váltakoznak, némelyikük komoly és végtelenül száraz, mások szórakoztatóak vagy érdekesek. Ez a kiadvány a beszéd és a szövegértés fejlesztésére lett kifejlesztve, ezért nincsenek benne kitöltős feladatok, van viszont rengeteg ellenőrző kérdés a szövegek után. Csak teljes mértékben elhivatott és gyakorlott nyelvtanulóknak ajánlom!
Türkce öğreniyoruz 5
Ez a kötet a szerkezetét tekintve ugyanolyan, mint az előző, de a szövegek témái első ránézésre barátságosabbnak tűnnek.
Türkce öğreniyoruz 6
A hatodik kiadás is szöveges, megtűzdelve ellenőrző és egyéb elgondolkodtató kérdésekkel. A témák az alcím alapján tudományosak. Van itt szó mindenről az anyatejtől elkezdve, a mosoly erején túl, az Amazoni őserdőn keresztül az UFO-kig. Érdemes a már törökül nagyon jól beszélőknek is bekészíteniük egy szótárt az olvasáshoz.
Mára ennyi, azt hiszem, az elkövetkezendő hónapokban nem fogtok unatkozni. Ha van nyelvtanulással, illetve konkrét nyelvtannal kapcsolatos kérdéseket, a facebook oldalamon zaklathattok. Megpróbálok mindenkinek válaszolni olyan mértékben, amennyire az időm engedi. Jó tanulást!
Igen Petra, vagyunk még akik tanulunk, és hálásan köszönjük neked a sok érdekességet és nyelvtanulási segédletet!
Akkor jó. 🙂 Egyébként nagyon szívesen!
Neeem, nem felesleges. Köszönjük! Ezzel elleszek egy darabig.
Örülök. 🙂
Köszi, hogy csináltál egy ilyen oldalt. Nekem most nagyon jól jön, mivel nyelvtanfolyamra járni sehogy sem fér bele és jó, hogy most már van honnan elkezdenem az autodidakta nyelvtanulást. A török lesz az első ilyen önálló nyelvtanulásra irányuló kísérletem. 🙂 Hálás köszönetem.
Nincs mit, sok sikert! A facebook oldalamon várom a török nyelvvel kapcsolatos kérdéseidet is!
http://www.facebook.com/nagyutazasblog